Už jste byli v Českém Krumlově?

K největším lákadlům patří bezesporu v naší zemi město Český Krumlov. Každým rokem do těchto míst míří desetitisíce tuzemských, ale i zahraničních turistů. Ve městě se můžete kochat enesančními fasádami starých domů v historickém centru, meandrujícím korytem řeky Vltavy a samozřejmě i krásným krumlovským zámkem s přilehlou zahradou a fontánou. Město je také cílem mnoha vodáckých putování, vodáci jej mohou obdivovat z vodní hladiny a svůj pobyt si zde zpestřit i několika sjízdnými jezy. Kromě vodáckých zážitků jsou ovšem pozoruhodné i okolní přírodní scenérie a vyhlídková místa. Kdo do Krumlova zavítá vlakem, krásy města může obdivovat přímo ze silnice blízko nádraží. Budova nádraží se totiž nachází vysoko nad městem, na kopci, odkud je velmi pěkný výhled na zámek a některé domy v historickém centru.

Nádherné panorama města se siluetou zámku je také z opačné strany, z Křížového vrchu. Kromě exteriérů zámku, jeho nádvoří a zahrady, byste si mohli vyšetřit čas i na tuto vyhlídku, kteří patří k těm nejkrásnějším v okolí. Vede sem modrá značka a na jeho vrcholu se nachází kaple Marie Bolestné. Nejhezčí pohled na Český Krumlov z Křížového vrchu je hlavně navečer, kdy je celé město ozářeno podvečerním Sluncem.

Dalším zajímavým tipem na výlet v okolí Českého Krumlova je nejvyšší hora Blanského lesa - Kleť. Na vrchol se pohodlně dopravíte sedačkovou lanovkou a ze zdejší rozhledny je nádherný výhled do okolí. Další pěknou podívanou můžete zažít v údolí Vltavy, nedaleko zříceniny hradu Dívčí Kámen. Údolí patří k nejkrásnějším říčním korytům v České republice. Údolí dosud nenarušila žádná stavba dopravní komunikace ani přehradní hráze a i přesto, že je přístupné po turistické stezce, je civilizací nedotčené. Pobyt na českokrumlovsku si můžete zpestřit rovněž pěkným výletem do přírodní rezervace Čertova stěna – Luč, která se nachází poblíž Loučovic u Vyššího Brodu. Rezervaci tvoří i Čertovy proudy, to je vltavský kaňon, plný balvanů a prahů, kde se dokonce pořádají občas vodácké závody.

Turistický magazín