Magazín

Mrzne? Nevadí!

Přemýšlíte jaké oblečení koupit svým dětem na hory? Nevíte, co nakoupit a neprohloupit? Čeští výrobci sportovního oblečení se o Vás dobře postarají. Pryč je doba, kdy bylo nutné nakupovat sportovní oblečení pouze od zahraničních výrobců. Není výjimkou, že česká firma nabízí svým zákazníkům dokonce tříletou záruku na své zboží, Preciznost zpracování českého sportovního oblečení je pověstná.

Už jste byli v Českém Krumlově?

K největším lákadlům patří bezesporu v naší zemi město Český Krumlov. Každým rokem do těchto míst míří desetitisíce tuzemských, ale i zahraničních turistů. Ve městě se můžete kochat enesančními fasádami starých domů v historickém centru, meandrujícím korytem řeky Vltavy a samozřejmě i krásným krumlovským zámkem s přilehlou zahradou a fontánou. Město je také cílem mnoha vodáckých putování, vodáci jej mohou obdivovat z vodní hladiny a svůj pobyt si zde zpestřit i několika sjízdnými jezy. Kromě vodáckých zážitků jsou ovšem pozoruhodné i okolní přírodní scenérie a vyhlídková místa. Kdo do Krumlova zavítá vlakem, krásy města může obdivovat přímo ze silnice blízko nádraží. Budova nádraží se totiž nachází vysoko nad městem, na kopci, odkud je velmi pěkný výhled na zámek a některé domy v historickém centru.

Malebná krajina třeboňské pánve

Třeboňsko je velmi pozoruhodnou a výjimečnou krajinou, jejíž rozmanitost láká milovníky přírody a historických památek k turistickým a cyklistickým výletům. Představuje ideální místo pro víkendové pobyty i pro klasickou vícedenní dovolenou, kterou můžete trávit v hotelu či penzionu, nebo třeba jen pod stanem v kempu. Je to svět prosluněných luk, staletých rybníků, rozlehlých lesů a malebných poklidných vesniček. Třeboňsko je vyhlášené i svými historickými skvosty a jeho rovinatý reliéf terénu si oblíbila již celá řada nenáročných turistů, cyklistů, nebo i rodiny s malými dětmi.

Vydejte se do Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí je mezi cyklisty, turisty a dokonce vodáky známé jako výchozí bod pro cestování a výlety po malebné třeboňské krajině. V této oblasti objevíte tolik zajímavých míst, že se do těchto míst budete rádi navracet. Nejlákavější jsou pro zdejší návštěvníky hlavně cyklostezky. Oblast Veselska a Třeboňska je cyklostezkami doslova protkána a těch námětů pro cyklovýlety je tu opravdu mnoho. Touto cestou bychom Vám chtěli nabídnout některé vyzkoušené cyklotrasy, co určitě stojí za shlédnutí.
Turistický magazín